Знову зміни до декларації з ПДВ

Posted: 31.10.2012 in Робота
Позначки:

Знову зміни до декларації з ПДВ

Не встигли платники ПДВ подати звітність за січень 2012 р. за новою декларацією, затвердженою Мінфіном, як знову зміни. Мінфін наказом від 10.02.2012 р. №143 вносить зміни до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ1.
Перш ніж перейти до аналізу змін, зауважимо, що стосуються вони в основному звітності переробних підприємств, а точніше — уточнень у звітності щодо операцій експорту такими підприємствами. Однак такі уточнення зачіпають і звітність для звичайних платників ПДВ.

Зміни до звичайної декларації з ПДВ

Для звичайних платників ПДВ внесені зміни є лише технічними і не впливають на алгоритм відображення показників у звичайній декларації з ПДВ. Нововведення полягають лише у викладенні в новій редакції рядка 16.3 декларації з ПДВ та виправленні в таблиці 2 додатка Д7.

1 Наказ чинний з дня його офіційного опублікування. Опубліковано в «Офіційному віснику України» від 02.03.2012 р. №15. З документом можна ознайомитися на нашому сайті www.dtkt.com.ua в «ДК» №11/2012 у розділі «Документи для роботи. — Додатки до друкованого «ДК».

Отже, назву рядка 16.3 викладено в новій редакції: «коригування податкового кредиту із постачання сільськогосподарської продукції або продукції власного виробництва переробного підприємства у митному режимі експорту (переноситься з рядка 12.3 декларації (скороченої) або рядка 12.3 декларації (переробного підприємства)) (+)». У цьому рядку тепер експортери-переробники коригують суми ПДВ при постачанні продукції у митному режимі експорту. Виникає таке коригування тому, що переробники відображали суми ПДВ за придбаними товарами/послугами, які пов’язані з власною продукцією, у декларації переробного підприємства. Але при експорті такої продукції постачання відображається у звичайній декларації з ПДВ. Експортер-переробник має право на відшкодування з бюджету ПДВ, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включена до вартості експортованої продукції. Відповідно суми ПК, які були задекларовані у декларації переробного підприємства, підлягають коригуванню та переносяться до звичайної декларації зі знаком «+».

Нагадаємо, платники ПДВ — переробні підприємства, які згідно з п. 1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ застосовують особливий порядок сплати ПДВ за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, м’ясо та м’ясопродукти, іншу продукцію переробки тварин, закуплених у живій вазі (шкури, субпродукти, м’ясо-кісткове борошно). Такі платники ПДВ разом зі звичайною декларацією з ПДВ подають податкову декларацію з ПДВ (переробного підприємства), яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої декларації включаються лише ті операції, що стосуються встановленого пунктом 1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ режиму.

Друга зміна — цілком технічна. Платники ПДВ, які здійснюють розподіл ПК за нормами ст. 199 ПКУ, швидше за все, звернули увагу на помилку у шапці колонки 8 таблиці 2 додатка Д7. Там помилково було зазначено показники колонки А декларації (колонка А декларації з ПДВ та УР відображає обсяги придбання, а не суми ПДВ у складі ПК. А вже колонка Б декларації чи УР вказує безпосередньо на суми ПДВ). Мінфін коментованим наказом виправляє таку неточність. Службове поле колонки 8 таблиці 2 додатка Д7 (у таблиці 2 здійснюється річний перерахунок частки використання податку) містить суми ПК з колонки Б (фактично віднесені до ПК) відповідних рядків декларацій та всіх УР.

Декларація переробного підприємства

Переробні підприємства у період до 1 січня 2015 року справляють ПДВ з урахуванням особливостей, викладених у п. 1 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України. Такі підприємства ведуть окремий облік операцій з постачання власної продукції та постачання інших товарів/послуг1.

Тому переробні підприємства складають дві декларації з ПДВ: звичайну податкову декларацію з ПДВ та податкову декларацію з ПДВ (переробного підприємства). Відповідно до ч. 5 п. 1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ переробне підприємство відображає операції з вивезення за межі митної території України продукції у митному режимі експорту у звичайній декларації з ПДВ.

Коментованим наказом додано новий рядок до декларації з ПДВ переробного підприємства. У новому рядку 12.3 «коригування податкового кредиту в частині податку з товарів/послуг, вартість яких включена до вартості експортованої продукції (переноситься до рядка 16.3 декларації) (-)» має відображатися скоригована зі знаком «-» сума ПДВ згідно з бухгалтерською довідкою. Така сума податку розраховується виходячи з фактично сплаченої (нарахованої) постачальникам товарів/послуг та включеної до ПК «переробної» декларації. Значення цього рядка переноситься до рядка 16.3 зі знаком «+» звичайної декларації з ПДВ. Нагадаємо: оскільки переробники мають право на бюджетне відшкодування ПДВ у загальному порядку (тобто його треба показувати у звичайній декларації), то в «переробній» декларації в рядку 2.1 (який якраз і відповідає за експортні операції) у колонці А з дати набрання чинності змінами має стояти позначка «Х».

Такі платники ПДВ, відповідно до ч. 6 п. 1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, у 2012 році сплачують додатну різницю між сумою ПЗ та ПК звітного періоду, визначену у декларації переробного підприємства, у такому порядку: до спеціального фонду Державного бюджету України — 30%2, а на спеціальний рахунок, відкритий в органі Держказначейства, — 70%3.

1 У тому числі продукції, виготовленої з імпортованої сировини, сировини, поставленої не в живій вазі, сировини, що не є сировиною власного виробництва сільськогосподарських товаровиробників, визначених розділом V ПКУ (такі операції відображаються у звичайній декларації з ПДВ).

2 Механізм нарахування ПДВ, що сплачується до спеціального фонду, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2011 р. №246.

3 Сума ПДВ, перерахована на спеціальний рахунок, використовується виключно для виплати сільськогосподарським товаровиробникам компенсації за продані ними молоко і м’ясо в живій вазі.

Такий розподіл тепер буде видно і в декларації переробного підприємства, адже змін зазнав рядок 17 «переробної» декларації. Тепер він має назву «Сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню (рядок 14 — рядок 16, позитивне значення) (рядок 17.1 + рядок 17.2) та спрямовується:». Сума, що підлягає перерахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України, відображається у рядку 17.1 (сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання місячної звітності з ПДВ), а сума, сплачена на спецрахунок, відображається у рядку 17.2 (сплачується до 15 числа місяця, наступного за звітним періодом) декларації.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s