Бланки, форми, договори

Posted: 31.10.2012 in Робота
Позначки:

Бланки, форми, договори

Сьогодні ми поговоримо про найбільш практичні розділи порталу www.dtkt.com.ua, які містять основний інструментарій, потрібний бухгалтеру, — про бази «Бланки звітності», «Типові форми» та «Договори».

Бланки звітності

Тут ви можете знайти бланки звітності у форматах .doc, .xls та .pdf, інструкції (порядки) заповнення звітів, календар подання звітності тощо.

Бланки звітності класифіковано за рубриками, в яких ви легко знайдете потрібні форми: «Податкова звітність», «Статистична звітність», «Фінансова звітність» та «Фонди». Ці, своєю чергою, поділяються на підрубрики. Для вашої зручності повний перелік підрубрик наведено на основній сторінці розділу (див. мал. 1).

Необхідну форму також можна знайти, якщо скористатися вибіркою за допомогою випадаючого меню з переліком рубрик і підрубрик. Цю вибірку можна звузити, скориставшись випадаючим меню з видом періодичності форми (квартальна, місячна або річна) або випадаючим меню «Специфіка», що поділяє форми за групами суб’єктів, які зобов’язані їх подати.

Також ви можете задати назву форми звітності у віконці Пошуку. Щоб зменшити кількість позицій внаслідок пошуку, можна додатково скористатися випадаючим меню, де зазначити: вид звітності та/або специфіку та/або періодичність.

Увага! Не обов’язково вводити назву повністю: ввівши частину назви, ви також знайдете потрібний вам бланк.

Календар звітності

Календар звітності формується автоматично при занесенні форми до бази адміністратором. Граничний термін подання форми у днях зазначається у рядку під заголовком форми та відображається у календарі звітності.

Якщо клацнути на активну дату в календарі, автоматично з’явиться перелік усіх звітів, які треба подати цього дня.

Увага! Якщо термін подання звіту припадає на вихідний день, варто подбати про подання форми до вихідних, адже на наступний робочий день переноситься термін подання не всіх звітів.

Типові форми

Окремим розділом є база «Типові форми». Типові форми, наявні у базі, — бланки для первинного та зведеного бухобліку, обліку кадрів, бланки заяв, довідок, актів — стануть у пригоді для організації і забезпечення госпдіяльності підприємств та підприємців. Тут ви знайдете розгорнутий тематичний перелік видів форм та бланків.

Бланки та форми шукайте у межах рубрик:

1) довідки та заяви;

2) первинні та зведені облікові документи;

3) реєстрація;

а також підрубрик, на які вони поділяються (див. мал. 2).

Повний перелік цих бланків та форм висвітлено на основній сторінці. Якщо ж ви шукаєте конкретний бланк чи форму, можете задати дані у Пошуку: вид форми чи бланка, вибрати користувача форми або ж шукати бланк за назвою, ввівши слово або його частину.

Договори

Форми договорів, занесені до бази, є типовими (затверджені держорганами) або робочими (розроблені з урахуванням досвіду практичної діяльності) зразками договорів.

База договорів на порталі — на стадії наповнення, але вже сьогодні тут можна знайти зразки та типові форми, які стануть в пригоді для оформлення договірних відносин. Вибірку необхідних договорів можна зробити за трьома параметрами.

1. Вид договірних відносин (перевезення, інтелектуальна власність, кадрові, колективні договори тощо). Вибравши відповідну групу договорів і клацнувши на стрілочки, ви отримаєте всі договори відповідної групи.

2. Тип договору. База містить не лише типові форми та примірні зразки договорів, затверджені державними органами. Тут ви також знайдете робочі (примірні) зразки договорів, складені з урахуванням практичного досвіду авторів «ДК» та фахівців, які тривалий час співпрацюють з нашим тижневиком. За допомогою другого випадаючого меню можна обмежити результат пошуку необхідної форми договору тільки робочими або тільки типовими формами договорів.

3. Назва. У вікні «Пошук договору» можете ввести слово (частину слова або фразу), клацнути на стрілки — і вам буде відібрано з бази всі договори, назва або пояснення до яких містить пошукове слово (частину слова або фразу).

На відміну від форм у базах «Бланки звітності» та «Типові форми», деякі робочі форми договорів є платними. Ця плата є символічною — від 1 до 25 юнітів (докладніше про юніти див. «ДК» №46/2011).

Найоперативнішу інформацію щодо всіх змін та нововведень у формах бланків, звітів і документів ви завжди знайдете у розділі новин порталу «Бланки та звіти» й «Новини порталу», які щодня оновлюються.

Увага! Як правило, нові форми виділяються червоною приміткою «Нова форма» біля назви бланка. http://www.pureflora.com.ua/

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s