ЩО НОВОГО

Posted: 16.10.2012 in Робота
Позначки:

ЩО НОВОГО

Зміни у сплаті єдиного соціального внеску підписано Президентом!
! Платникам ЄСВ

8 жовтня було повернуто із підписом Президента новий Закон від 18.09.2012 р. №5292-VI «Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Закон вносить зміни до порядку сплати ЄСВ підприємцями, у тому числі платниками єдиного податку та особами, що забезпечують себе роботою самостійно.
Згідно із Законом усі платники ЄСВ зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20-го числа наступного місяця. Звіт подається за місяць, як і раніше.

Винятки щодо терміну сплати ЄСВ передбачено для:

фізичних осіб — приватних підприємців, у т. ч. «спрощенців» та членів їхніх сімей, осіб, які забезпечують себе роботою самостійно (пункти 4 і 5 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ) — порядок сплати для них встановлено окремо, див. нижче;
гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄСВ за місяць не пізніше 28-го числа наступного місяця.
Фізичні особи — приватні підприємці (крім «спрощенців» та членів їхніх сімей) зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року. Звітним періодом є рік.
Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та ті члени їхніх сімей, які беруть участь у їхній підприємницькій діяльності, сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20-го числа наступного за цим кварталом місяця. Звітним періодом є рік.
Особи, які забезпечують себе роботою самостійно, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року. Звітним періодом також є рік.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (станом на 09.10.2012 р. не опублікований).

За матеріалами порталу www.dtkt.com.ua

Зміни щодо оподаткування інвестпроектів у пріоритетних галузях економіки
! Платникам податку на прибуток

Законом України внесено зміни до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки.
Так, суб’єкти господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, тимчасово, з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2022 року включно, при імпорті устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що звільняються від обкладення ввізним митом, за умови оформлення митної декларації можуть за власним бажанням видавати митному органу податковий вексель на суму ПДВ, визначену в такій митній декларації.
Крім цього, прибуток, отриманий від реалізації інвестиційних проектів суб’єктами господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, оподатковується за ставкою:
— з 01.01.2013 р. по 31.12.2017 р. включно — 0%;
— з 01.01.2018 р. по 31.12.2022 р. включно — 8%;
— з 01.01.2023 р. — 16%.
Вищезазначені суб’єкти господарювання (з 1 січня 2013 року до 31 грудня 2022 р.) податок на прибуток підприємств обчислюють з урахуванням, зокрема, таких особливостей:
1) під час нарахування амортизації ОЗ, що використовуються в період реалізації інвестиційного проекту та входять до груп 2 (капітальні витрати на поліпшення земель, не пов’язані з будівництвом) і 3 (будівлі), може бути застосовано метод прискореного зменшення залишкової вартості;
2) сума податкових пільг з податку на прибуток підприємств, наданих суб’єкту господарювання відповідно до цього підрозділу під час реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки, не може перевищувати обсяг інвестицій, фактично здійснених таким суб’єктом господарювання.
При досягненні таким суб’єктом господарювання суми податкових пільг з податку на прибуток у розмірі, що дорівнює сумі фактично здійснених інвестицій, прибуток, отриманий у звітних періодах, наступних за звітним періодом, у якому було досягнуто такого розміру податкових пільг, оподатковується на загальних підставах.
Суб’єкт господарювання подає разом з податковою декларацією з податку на прибуток інформацію в довільній формі про розмір податкових пільг, отриманих у звітних періодах.

Закон України від 06.09.2012 р. №5211-VI набирає чинності з 01.01.2013 р.

Затверджено зміни до держреєстрації речових прав на нерухоме майно
! Власникам нерухомого майна

Президент підписав Закон «Про внесення змін до статті 16 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Законом передбачено, що у разі одночасного виникнення, переходу або припинення права власності на житловий будинок, будівлю або споруду та речових прав на земельну ділянку, на якій вони розташовані, подається одна заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на такі об’єкти.
Одна заява подається лише в разі, якщо права на житловий будинок, будівлю, споруду та земельну ділянку, на якій вони розташовані, реєструються щодо однієї особи.
Порядок здійснення кількох реєстраційних дій за однією заявою про держреєстрацію прав та їх обтяжень визначається КМУ у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Закон України від 06.09.2012 р. №5206-VI чинний з 04.10.2012 р.
Новини підготувала Світлана ЦАРУК, «Дебет-Кредит»

Реклама
Як бізнесу отримати оптимальний набір послуг РКО за найвигіднішими тарифами?
! Усім

Витрати на розрахунково-касове обслуговування (РКО), безумовно, посідають не перше місце у загальних витратах компанії. Проте якщо підприємство прагне досягти ефективності у всіх бізнес-процесах, то і на цю статтю витрат слід звернути пильну увагу.
Знизити витрати на РКО представникам бізнесу допомагають акційні умови від банків. Сьогодні ми проаналізуємо, які переваги отримує клієнт, переходячи на обслуговування за тарифним промо-пакетом.
Для порівняння ми обрали акційний пакет «Час відкриттів» від Банку Кіпру і тарифний пакет одного з комерційних банків України, який пропонує середні тарифи на основні послуги РКО. Розрахунок та порівняння щомісячних витрат невеликого підприємства за двома цими пакетами ми зробили за таких умов:
1) вихідні платежі: 25 шт./міс.;
2) зняття готівки: 50 тис. грн/міс.;
3) купівля валюти: 30 тис. грн/міс.
Таким чином, для підприємства середнього рівня вибір промо-пакета «Час відкриттів» дозволяє заощаджувати на банківському обслуговуванні близько 375 гривень на місяць (див. таблицю).

Таблиця
Послуга
Тариф «Пакет 1»
Тариф «Час відкриттів»
Вартість «Пакет 1»
Вартість «Час відкриттів»
Економія
Абонентська плата
100 грн/міс.
35 грн/міс.
100 грн/міс.
35 грн/міс.
65 грн/міс.
Вихідні платежі
2 грн/шт.
безкоштовно
50 грн/міс.
0 грн/міс.
50 грн/міс.
Зняття готівки
0,8% від суми
0,4% від суми
400 грн/міс.
200 грн/міс.
200 грн/міс.
Купівля валюти
0,5% від суми
0,3% від суми
150 грн/міс.
90 грн/міс.
60 грн/міс.

Спеціальні тарифи пакета «Час відкриттів» діють протягом трьох повних місяців з моменту відкриття рахунка, за умови його відкриття до 31 жовтня 2012 року. Докладну інформацію про тарифні пакети Банку Кіпру можна дізнатися за телефоном: 0-800-309-900 (дзвінки у межах України зі стаціонарних телефонів — безкоштовні) або на сайті www.bankofcyprus.com.ua.

Ліцензія НБУ №106 від 19.10.2011 р.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s