СУТЬ СПРАВИ

Posted: 16.10.2012 in Робота
Позначки:

СУТЬ СПРАВИ

Перевірки СГ: єдність поглядів ВАСУ та ДПСУ
ДПСУ 30.05.2012 р. провела «круглий стіл» у Вищому адміністративному суді України (далі — ВАСУ) стосовно однакового застосування норм ПКУ щодо перевірок суб’єктів господарювання. Підсумки цього заходу викладено нею у листі від 31.07.2012 р. №20727/7/10-0217/2986 («ДК» №42/2012). Досить цікавою та лояльною для платників податків є вказівка Генпрокуратури від 06.06.2012 р. №82 («ДК» №42/2012). Проаналізуймо основні висновки цих документів.
Поворотна фіндопомога у фізособи — платника ЄП
Останнім часом стало вже цілком очевидним, що спрощена система оподаткування — насправді анітрохи не спрощена. Пропонуємо вашій увазі черговий погляд податкової на відображення в обліку фізосіб — платників єдиного податку низки операцій, зокрема отримання поворотної фіндопомоги.
Митна декларація заповнюється по-новому
Мінфін своїм наказом від 30.05.2012 р. №651 (далі — Наказ №651) затвердив Порядок заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа (далі — Порядок №651). Сам Наказ №651 набрав чинності ще 31.08.2012 р., тобто з дня його офіційного опублікування. А от Порядок №651 — через 30 днів з дня офіційного опублікування Наказу №651, тобто з 1 жовтня поточного року. З цієї ж дати втратили чинність деякі накази Держмитслужби України відповідно до додатка до Наказу №651, у тому числі і стара Iнструкція про порядок заповнення ВМД (далі — Iнструкція №307). Що ж нового містить Порядок №651?
Бази ПД працівників можна не реєструвати
02.10.2012 р. ВРУ прийняла Закон, яким вносяться зміни до Закону України «Про захист персональних даних» (далі — Закон про ПД). Зміни стосуватимуться майже всього Закону, але у цій статті ми коротенько спинимося лише на основних моментах.
Відшкодування комунальних послуг орендодавцю
З 01.07.2012 р. внесено зміни до порядку обкладення ПДВ операцій з відшкодування комунальних послуг орендарями бюджетним установам — орендодавцям. У зв’язку з цим, чи потрібно орендодавцю — бюджетній установі виставляти рахунки за комунальні послуги без ПДВ чи суму ПДВ включати до витрат, а рахунки орендарям виписувати без ПДВ?
Валютна декларація — хто, коли і що буде, якщо…
Декларація про валютні цінності вже старенька, а питання щодо неї актуальні і нині. У яких випадках вона подається, чи завжди її треба подавати суб’єктам ЗЕД, чи можна її виправити та що буде, якщо її не подати або подати невчасно, — відповіді на ці та інші запитання цікавлять усіх суб’єктів ЗЕД.
Як заступнику розписуватися за директора
Заступнику директора видано довіреність на право підписання документів (листів, довідок, фінансових і бухгалтерських документів, рахунків-фактур тощо). Чи може він підписувати ці документи від власного імені? Чи він може розписуватися на них, коли у документі вже зазначено прізвище та посаду директора, не розшифровуючи свій підпис?
Декларування валютних цінностей «єдиноподатника»
Одна з вимог, яку висуває законодавство до суб’єктів підприємницької діяльності, які бажають співпрацювати із закордонними контрагентами, — декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами. Розглянемо, як ця вимога стосується платників єдиного податку (далі — ЄП).
Витрати на сертифікацію продукції
Ми завозимо продукцію, яка підлягає обов’язковій сертифікації. Вартість сертифікації — 20 тис. грн, сертифікат діє один рік. Як відобразити списання товару, переданого на проведення сертифікації? Як віднести на витрати в обох видах обліку витрати на сертифікацію — зразу на витрати чи як витрати майбутніх періодів і поступово 12 місяців списувати?
Консолідований податок
Якщо платник податку на прибуток має у своїй структурі філії або відокремлені підрозділи, ПКУ дозволяє такому платникові на свій розсуд перейти на консолідовану сплату податку. Законом №4834 (діє з 01.07.2012 р.) внесено зміни до порядку сплати консолідованого податку. Отож далі піде мова про порядок застосування консолідованої сплати податку на прибуток — з урахуванням цих змін.
Замортизований ОЗ можна дооцінити
На балансі підприємства є повністю замортизовані ОЗ (знос 100%). Якщо вони і надалі використовуються як ОЗ у госпдіяльності підприємства, то чи обов’язково їх дооцінювати? Як відобразити таку дооцінку в бухгалтерському та податковому обліку?
Перехід підприємця на загальну систему
Підприємець на ЄП з IV кварталу переходить на загальну систему оподаткування. Які звіти потрібно подати за III квартал? Чи потрібно при зміні системи оподаткування сплатити до 15 листопада авансові платежі з ПДФО? Як розрахувати такі суми?
Прощавай, ПДВ: розбираємося з активами
У «ДК» №36/2012 ми вже розповідали про зміни у п. 184.7 ПКУ щодо анулювання реєстрації платників ПДВ. Сьогодні ми знову поговоримо про норми п. 184.7 ПКУ, але вже у більш конкретному аспекті: спробуємо розібратися, як визначити перелік товарів, послуг і необоротних активів, не використаних в оподатковуваних операціях платника ПДВ у межах його господарської діяльності, і як визначити податкові зобов’язання з ПДВ у цьому випадку. Крім того, розглянемо облік дебіторської і кредиторської заборгованості за виданими й отриманими передоплатами, адже за цими сумами раніше нараховувався ПДВ за правилом першої події.
Коли взаємозалік у ЗЕД є можливим
ТОВ на загальній системі оподаткування — платник ПДВ за ЗЕД-контрактом надає послуги з маркетингу іноземному контрагенту. Згідно з умовами контракту, український продавець після складання акта отримує в терміни, визначені договором, оплату в інвалюті за надані послуги.
Своєю чергою, ТОВ за зовнішньоекономічним договором придбаває у свого іноземного контрагента юридичні послуги (факт надання послуг підтверджено актом). Відповідно у ТОВ виникає заборгованість перед нерезидентом на вартість таких послуг.
Чи є можливим припинення зобов’язань за експортно-імпортними операціями шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог? Як це відображається в податковому обліку?

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s